Rok 2008/2009

Rok szkolny 2008/2009 obfitował w różnego rodzaju prezentacje uczniów. Był też rokiem, w którym Szkoła miała Kompleksową Ministerialną Wizytację.

Rok też był trudnym ze względu na kończącą się umowę dzierżawy budynku, w którym mieści się od 19 lat szkoła. Szczęśliwie Wójt Gminy Tymbark przedłużył umowę do 2011 r., a co za tym idzie mogliśmy spokojnie pracować nad dziećmi i młodzieżą, którą powierzyli nam rodzice.

 

 1. Zaczęliśmy od Koncertu 11.11.2008, gdzie rok-rocznie koncert ten wzbogacają nowo przyjęci uczniowie – stawiajac  w ten sposób pierwsze kroki na scenie. W listopadzie tez odbył się koncert w Niedźwiedziu – z okazji oddania po remoncie budynku tzw. „Orkanówki”, gdzie zaproszono uczniów naszej szkoły.- Wystąpił tam „kwartet smyczkowy” w składzie Dominika Szczygieł – flet, Konrad Krzysztofiak – skrzypce, Wioletta Jania – wiolonczela, Elżbieta Mąkowska – fortepian.
 2. Ten sam zespół wystąpił także 19.01.2009 na koncercie z okazji 10-lecia Powiatu Limanowskiego. Koncert ten odbył się w Limanowskim Domu Kultury w Limanowej-ucz naszej szkoly zostali tam zaproszeni przez Staroste Powiatu p J Puchale
 3. 6.12.2008 w Konkursie Instrumentalistów w Krakowie wzięło udział 25 uczniów – III miejsce Magdalena Gacek, skrzypce, G.Michalak i Maria Róg otrzymały wyróżnienie.
 4. 20.XII.2008 – Sochaczew „Chopin dla najmłodszych” – Eliza Kordeczka została laureatem.
 5. 15.1.2009 w budynku naszej szkoły odbyła się uroczystość 10-lecia Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych – była Msza Św., po której nastąpił koncert – wśród zaproszonych byli nasi uczniowie Trio VIGOROSO – Anna Daniel, Maria Róg, Anna Chowaniec, jak też kwartet skrzypcowy „Cztery pory roku” w składzie Magdalena Gacek, Kinga Pajdzik, Julia Polańska Gabriela Michalak.
 6. 17.1.2009 – Konkurs wiolonczelowy Sochaczew – III nagroda Maria Róg, 18.1.2009 -koncert noworoczny w wykonaniu uczniów szkoły w Aulii SSMISt. w Tymbarku.
 7. 25.1.2009 – uczennica naszej szkoły Beata Atłas, gitara, wzięła udział w koncercie w kościele parafialnym w Tymbarku organizowanym przez Proboszcza tej parafii.
 8. Anna Chowaniec, fortepian, wzięła udział w 9-dniowym kursie, (na który została zaproszona) tj. Forum Pianistyczne Trzech Kultur w Sanoku. Grała nokturn F. Chopina. Miła też lekcje z wybitnymi polskimi pianistami m.in. prof. Drzewieckim, prof. Jasińskim, a także ze St Drzewickim – młodym polskim wirtuozem fortepianu.
 9. 8.II.2009 – kwartet „Cztery pory roku” w składzie jw. wystąpił w kościele św. Michała w Mszanie Dolnej.
 10. 14.11.2009 – Żagań – konkurs pianistyczny im.K.Czernego – nie otrzymaliśmy nagród, ale nowe doświadczenia otrzymały E.Kordeczka i E.Mąkowska.
 11. 6-7.II – wizytacja, którą przeprowadził wizytator ogólnopolski E.Buda i Wizytator regionalny- Lidia Skrzyniarz. Podkreślono, „że są dumni z wyników osiąganych przez naszą szkołę”.
 12. 12.11 – Ogólnopolski Turniej Pianistyczny – Żagań – udział wzięła E.Kordeczka.
 13. 14.11 – Międzynarodowy Konkurs im. G F Telemana w Poznaniu – udział wzięły 3 uczennice, które w tym roku odchodzę ze szkoły przechodząc do POSMII ST. – M.Gacek, K.Pajdzik, G.Michalak.
 14. 20.111 – Konkurs solfeżowy Kraków-Nowa Huta – M.Gacek, K.Pajdzik, G. Michalak.
 15. 27.111 – Ogólnopolski Konkurs Duetów Fortepianowych i na 2 Fortepiany – Ełk. Udział wzięły M.Róg i E.Mąkowska – które zajęły II miejsce, jak też otrzymały nagrodę specjalną – kompozytora A.M.Przydworskiej za Poloneza, który został napisany przez P  kompozytorke na ten konkurs.
 16. 20.IV – Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych im.Gr.Bacewicz-Łódź – III nagrodę otrzymał kwartet „:Pory roku”.
 17. 24.IV – Ogólnopolski Konkurs Vivaldi 330 – Wieliczka. Udział wzięli:M.Rusnak, skrzypce. A.Lupa, skrzypce, D.Szczygieł, flet, M.Mąjeran, skrzypce, A.Toporkiewicz, skrzypce. Michał Majeran – otrzymał I wyróżnienie, do II etapu zakwalifikowali się D. Szczygieł, a III miejsce otrzymała A.Toporkiewicz.
 18. 24.IV – Bystrzyca Kłodzka – Ogólnopolski Mułtiinstrumentalny Konkurs Zespołów Kameralnych – Kwartet w składzie: A.Toporkiewicz, A.Chowaniec, E. Kordeczka i K.Gocal – otrzymał III miejsce.
 19. V.2009 – Międzynarodowy Konkurs im.J.Zarębskiego w Łomiankach w Warszawie, Trio VIGOROSO – Anna Daniel, Maria Róg, Anna Chowaniec otrzymały III nagrodę.
 20. V.2009 – Międzynarodowy Konkurs – Talents for Europe – Dolny Kubin Słowacja – kwartet „Pory roku” otrzymał II nagrodę.
 21. V.2009 – VII Festiwal Klarnetowy w Piotrkowie Trybunalskim ; Kwartet Klarnetowy w składzie M.Jania, A.Walczak, D.Jarosik, J.Krzysztofiak wyroznienie
 22. V. 2009 – Konkurs Młodych Skrzypków w Żywcu – udział wzięły : A.Lupa i S.Jarosz i A.Zapała (otrzymały 19-20 punktów) Międzyregionalne Przesłuchania Klas Instrumentów Dętych Nowy Targ (obowiązkowe) udział wzięli M.Jania (otrzymał 20,76 pkt), klarnet i J Jania – saksofon.
 23. Makroregionalne Przesłuchania Klas Instrumentów Smyczkowych – udział wzięli A.Daniel (20,5), K.Krzysztofiak(21,76 pkt.) i J.Polańska (20 pkt.) Do Ogólnopolskich Przesłuchań w Warszawie Komisja zakwalifikowała K.Krzysztofiaka, który w Warszawie wśród całej Polski otrzymał 21 pkt.
 24. VI. 2009 – Międzynarodowy Konkurs Wykonawczy J,.Haydna Ełk – Trio „Miniatures” w składzie: M.Majeran, J.Sporek i M.Krzysztofiak w grupie młodszej otrzymało I miejsce,
 25. Trio VIGOROSO – Anna Daniel, Maria Róg, Anna Chowaniec w grupie starszej otrzymały I miejsce., A.Chowaniec,- skrzypce w grupie solistów I miejsce, B.Atłas, gitara w grupie solistów I miejsce. VI Ogólnopolski Festiwal „Od Mocarta do Mozarta” w Warszawie – kwartet klarnetowy „CLAUNY” M.Jania, D.Jarosik, A.Walczak, J.Krzysztofiak -wyroznienie
 26.  Trio VIGOROSO – Anna Daniel, Maria Róg, Anna Chowaniec nagroda dla najlepszego Tria fortepianowego oraz nagroda za stylowe wykonanie muzyki xx wieku
 27. W roku szkolnym 2008/2009 Trio VIGOROSO zostało zaproszone do Raby Wyżnej na „Prezentację Młodych talentów” organizowaną przez Gazetę Krakowską i gminę Nowy Targ, gdzie w nagrodę otrzymały stronę internetową.
 28. Maria Gacek wzięła udział w Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Ambasadę Meksyku , otrzymała wyróżnienie.
 29. Uczennica naszej szkoły Maria Majeran z rąk Ministra Kultury otrzymała stypendium „Młoda Polska” w kwocie 20.000 zł (obecnie studenta AM Hanower, Niemcy w klasie skrzypiec).
 30. Także M.Róg i G.Michalak otrzymały trzytygodniowe stypendium do Szwajcarii z Fundacji szwajcarskiej N.Chumacheczko i zostały zaproszone na Międzynarodowy Kurs dla 60 najzdolniejszych uczniów z całego świata. A.Chowaniec otrzymała 10-dniowe stypendium do Dartington Anglia . Na Międzynarodowe Warsztaty Orkiestrowe w Kołobrzegu zakwalifikowali się: M.Gacek, K.Pajdzik, K.Krzysztofiak.
 31. 10 uczniów wybrało się na Międzynarodowy Kurs w Łańcucie, Nowym Sączu , w Niepołomicach, w Rabce.

 

Wyróżnienia i podziękowania otrzymali wszyscy nauczyciele za przygotowanie uczniów do różnego rodzaju konkursów. A wyróżniającym się akompaniatorem był Robert Rosiek. W czerwcu Trio VIGOROSO zostało zaproszone do Anglii (Londyn) do College MORLEY na koncert integracyjny – „MY i ONI”.

Trójka uczniów z 5 łączących podjęła dalsze kształcenie muzyczne. M.Gacek – POSMII ST. Łódź,

G.Michalak – POSMII ST. Gdańsk (fundacja BGŻ – stypendium) K.Pajdzik – POSM II ST, Kraków- Nowa Huta.

W roku szkolnym uczniowie naszej szkoły nie tylko brali udział w konkursach, ale też w koncertach dla uczniów, rodziców i nauczycieli innych szkół, np. wystąpili Gimnazjum Tymbark, Szkoła Podstawowa Podłopień, Zawadka, Konina, Mszana Dolna szkoła nr, 1 i 2 , a także Gimnazjum 1 i 2, Szkoła Ponadgimnazjalna w Mszanie Dolnej.

Zorganizowaliśmy też Koncert dla Przedszkola Samorządowego w Tymbarku = Poranek muzyczny z instrumentami.

Sami też byliśmy w Operze Łódzkiej na „Weselu Figara”Mozarta.

Rok był bardzo owocny, pracowity. Szkoła posiada bardzo wysoki poziom nauczania przedmiotów ogólnomuzycznych, a także wysoki poziom gry na instrumencie.