I Międzynarodowy Konkurs Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych Szkół Muzycznych I i II stopnia w Tymbarku 22-23 kwiecień 2016

23 kwietnia w Społecznej Publicznej Szkole Muzycznej w Tymbarku odbył się I Międzynarodowy Konkurs Zespołów Instrumentalnych i Kameralnych Szkół Muzycznych I i II  stopnia w Tymbarku, którego organizatorami byli Samodzielne Koło Terenowe Nr 99 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Tymbarku oraz Społeczna Publiczna Szkoła Muzyczna w Tymbarku. W ramach tego Konkursu można było wysłuchać dwóch koncertów: Koncert Inauguracyjny oraz Koncert Laureatów (23.04. o godz.12). W konkursie weźięło udział ponad 100 zespołów z Polski ( m.in Gdańsk, Warszawa, Kraków, Katowice, Nowy Sącz, ale też i Tymbark), jak też z Wielkiej Brytanii, Białorusi i Ukrainy. Nazwiska wszystkich uczestników Konkursu są wypisane na okolicznościowym banerze.  Zespoły były  oceniane przez  międzynarodowe Jury w składzie:  Przewodniczący: Khac-Uyen (wietnamsko-norweski dyrygent), członkowie: Miho Sanou (Japonia, fortepian), Dawid Gruber (Austria,flet). Dominika Anna Rosiek (Polska,skrzypce), Cameron Todd (Wielka Brytania,trąbka),  Janusz Pater (Polska,akordeon), So-Jung, (Korea Południowa, wiolonczela). Członkowie Jury wystąpili na Koncercie Inauguracyjnym.    Dyrektorem Konkursu był honorowy profesor oświaty Pani Halina Waszkiewicz-Rosiek.

Konkurs został sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego poprzez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie, jak też otrzymał wsparcie od Gminy Tymbark, od Starostwa Powiatowego w Limanowej, od Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie, od firm: FAKRO, JONIEC, UCHACZ, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Fundacja dla Przyszłości, PFERD-VSM Sp. z o.o. z Kostrzyna Wielkopolskiego, jak też ze środków Organizatorów.  Laureaci otrzymali m.in.  nagrody wykonane i przekazane na rzecz Konkursu przez Liceum Plastyczne w Nowym  Wiśniczu, Dom Pomocy Społecznej w  Limanowej oraz  Dom Pomocy Społecznej w  Szczyrzycu.

Źródło: tymbark.in

KONKURS ZESPOŁOW AFISZ

KONKURS ZESPOŁOW nazwiska

Dzień 1

Dzień 2

Laureaci konkursu

Uczestnicy konkursu