Samorząd Uczniowski Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku

Z dniem 17.09.2021 r. powołany został Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2021/2022 w składzie:

Przewodniczący: Amelia Rusin
Zastępcy: Aleksandra Cichoń, Julia Gąsior
Członkowie: Ilona Hojda, Zuzanna Staśko, Emilia Śmiech, Rafał Gaura

Zebrania Samorządu Uczniowskiego będą odbywały się w piątki o godz. 19.00.

Opiekun stażu: Paulina Nuzia , tel – +48 602 129 193

Dokumenty do pobrania:
Regulamin

Ideę “Zbieram to w szkole” najlepiej opisuje nasze motto: zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody.

I. Nasza Szkoła włączyła się w  zbiórkę surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy, które nazywamy “pomocą bez pieniędzy”. Razem z nami można zbierać: baterie,

II. Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:
1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.
2) Darowizny od firm recyklingowychh przekazujemy jako pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce i Azji. Dzięki “dobroczynnemu recyklingowi” wybudowaliśmy dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, dwie studnie w Czadzie, fundujemy stypendia szkolne dzieciom na Filipinach.

III. Projekt działa na zasadzie programu partnerskiego. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia. Nagrody, które rozdajemy dzięki życzliwości naszych sponsorów, mają motywować do jeszcze większej troski o środowisko naturalne i potrzebujących.

————————————————————————————————————

———————————————————————————————————–