SEKCJA ORGANIZACYJNA

Opiekun stażu: Monika Płachta

Dokumenty do pobrania:
Plan Pracy Samorządu

Ideę „Zbieram to w szkole” najlepiej opisuje nasze motto: zbieraj – pomagaj – odbieraj nagrody.

I. Nasza Szkoła włączyła się w  zbiórkę surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy, które nazywamy „pomocą bez pieniędzy”. Razem z nami można zbierać: baterie,

II. Dzięki tym zbiórkom dokonuje się dwojaka pomoc:
1) Edukujemy ekologicznie dzieci i młodzież. Pomagamy środowisku naturalnemu, wspieramy recykling, aby jak najmniej odpadów trafiało na wysypiska śmieci.
2) Darowizny od firm recyklingowychh przekazujemy jako pomoc rozwojową do najbiedniejszych krajów w Afryce i Azji. Dzięki „dobroczynnemu recyklingowi” wybudowaliśmy dom dla ofiar tajfunu na Filipinach, dwie studnie w Czadzie, fundujemy stypendia szkolne dzieciom na Filipinach.

III. Projekt działa na zasadzie programu partnerskiego. Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które można wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne, dewocjonalia. Nagrody, które rozdajemy dzięki życzliwości naszych sponsorów, mają motywować do jeszcze większej troski o środowisko naturalne i potrzebujących.

————————————————————————————————————

———————————————————————————————————–