Rada Rodziców jest  organem szkolnym. Kadencja Rady Rodziców trwa 1 rok począwszy od miesiąca września do września roku następnego (do dnia wyboru nowej Rady Rodziców).
Rada rodziców wspiera wycieczki dla uczniów, dofinansowuje w miarę środków pomoce dydaktyczne, drobne remonty, zakup środków czystości, naprawy oraz strojenie instrumentów.

19.09.2023 r. – odbyło się Walne Zebranie rodziców uczniów  SPSM I st. w Tymbarku, na którym dokonano wyboru przewodniczącego Rady Rodziców oraz pozostałych członków Rady Rodziców.

Ustalono składkę miesięczną w kwocie 50 zł od rodziny, na którą składa się:

• na potrzeby Rady Rodziców tj. dofinansowanie lub całkowite pokrycie wycieczek szkolnych, biletów, autokarów, busów na konkursy, przeglądy, festiwale instrumentalne, wokalne jak i zespołowe (min 8 uczniów).
  •  pozostaje przeznaczone na naprawę instrumentów, zakup stroików, strun dla uczniów, którzy grają w orkiestrach i zespołów , strojenie instrumentów (stronienie fortepianów i pianin, z których korzysta każdy uczeń instrumentalista przygotowujący się do gry z akompaniamentem jak również korzystają uczniowie na zajęciach teoretycznych) , zakup tonerów niezbędnych do kserowania nut oraz zakup nut i podręczników,  z których korzystają uczniowie na zajęciach teoretycznych, chóru, orkiestry, zespołów i instrumentalistów.

Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Jacek Pyrć

Pozostali członkowie Rady Rodziców:

Małgorzata Węgrzyn
Danel Jolanta
Ślusarczyk Maria
Żmuda Joanna
Trybus Teresa
Grzyb Monika
Grzyb Barbara
Grzegorzek Joanna
Kaim Aneta

CELEM RADY RODZICÓW JEST: