Relacja z Koncertu w tymbarskim kościele
17 maja 2026 roku uczniowie oraz szkolna orkiestra Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku uczestniczyli w nabożeństwie majowym oraz Mszy Świętej w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku, przygotowując muzyczną oprawę liturgii.
Spotkanie modlitewne rozpoczęło się utworem „Zdrowaś Maryjo”, wykonanym przed nabożeństwem majowym. Po zakończeniu majówki wybrzmiała pieśń „Chwalcie łąki umajone”.
Podczas Mszy Świętej orkiestra wykonała między innymi:
- J. F. Händel – „Menuet” – na rozpoczęcie Mszy Świętej,
- W. A. Mozart – „Ave Verum Corpus” – podczas Komunii Świętej,
- J. S. Bach – „Air” – w czasie dziękczynienia
Po Mszy Świętej uczestnicy mogli wysłuchać także:
- J. F. Händel – „Bouree”
- W. A. Mozart – „Lacrimosa”
- A. Vivaldi – „Koncert na dwoje skrzypiec z orkiestrą”,
- „Barka”,
- „Czarna Madonna”.
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia, które pozwoliło połączyć wspólną modlitwę z pięknem muzyki.
Nagrania i zdjęcia: tymbark.in

