Relacja z Koncertu w tymbarskim kościele

17 maja 2026 roku uczniowie oraz szkolna orkiestra Społecznej Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Tymbarku uczestniczyli w nabożeństwie majowym oraz Mszy Świętej w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Tymbarku, przygotowując muzyczną oprawę liturgii.

Spotkanie modlitewne rozpoczęło się utworem „Zdrowaś Maryjo”, wykonanym przed nabożeństwem majowym. Po zakończeniu majówki wybrzmiała pieśń „Chwalcie łąki umajone”.

Podczas Mszy Świętej orkiestra wykonała między innymi:

  • J. F. Händel – „Menuet” – na rozpoczęcie Mszy Świętej,
  • W. A. Mozart – „Ave Verum Corpus” – podczas Komunii Świętej,
  • J. S. Bach – „Air” – w czasie dziękczynienia

Po Mszy Świętej uczestnicy mogli wysłuchać także:

  • J. F. Händel – „Bouree”
  • W. A. Mozart – „Lacrimosa”
  • A. Vivaldi – „Koncert na dwoje skrzypiec z orkiestrą”,
  • „Barka”,
  • „Czarna Madonna”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia, które pozwoliło połączyć wspólną modlitwę z pięknem muzyki.

Nagrania i zdjęcia: tymbark.in