Koncert w kościele w Słopnicach

18 maja 2024 r Szkolna Orkiestra oraz zespoły kameralne zagrały koncert z okazji 104. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II  w Kościele św. Andrzeja Apostoła w Słopnicach Dolnych. Koncert był podzielony na dwie części – przed wieczorną Eucharystią oraz po Jej zakończeniu.

Szkolna orkiestra zapewniła też oprawę muzyczną wieczornej Eucharystii, którą sprawował ksiądz proboszcz Parafii Słopnice. Na zakończenie ksiądz proboszcz pogratulował uczniom, nauczycielom oraz rodzicom uczniów realizowanej edukacji muzycznej.

Orkiestra zagrała m.in

 

  • Requiem, Lacrimosa W. A. Mozart
  • Aria na strunie G J. S. Bach
  • Muzyka na wodzie Menuet, Bouree J.F. Handel
  • Ave Maria Bach-Gounod , trio fletowe B. Krzyżak, E.Atłas, J.Ślusarczyk
  • Ave verum corpus. W.A Mozart
  • Te Deum, Marc-Antoine Charpentier –  trio H. Pazdan L.Żmuda. G. Faron

oraz pieśni maryjne i “Barkę” w opracowaniu na orkiestrę przez nauczyciela Szkoły E. Maksymczuka.

Nagrania/zdjęcia:
rodzice, szkoła