Koncert z okazji Święta Niepodległości + Ślubowanie klas I

9 listopada 2019 r. o godz. 14:30 sygnałem Wojska Polskiego wykonanym przez uczniów klasy trąbki rozpoczęliśmy Koncert z okazji Święta Niepodległości, po czym wszyscy obecni odśpiewali 4 zwrotki Hymnu Polskiego. Na koncercie był obecny Wójt Gminy Tymbark wraz z Radnymi, którzy dziękowali, że szkoła przyczynia się do świętowania tak ważnego wydarzenia w życiu Polski oraz zapraszali na odchody 11 listopada do Kościoła Parafialnego na Koncert.
Podczas koncertu odbyło się ślubowanie I klas na uczniów Szkoły Muzycznej. Ślubowanie przeprowadziła Dyrektor Szkoły smyczkiem od kontrabasu. Dyplomy i upominki dzieciaki otrzymały od Zarządu Głównego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Warszawie.

W programie koncertu swoje zdolności prezentowały zespoły instrumentalne, występy solo, występ chóru dziecięcego i młodzieżowego oraz zespół Rytmiczny klasy III.
Tradycją było również wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.