Wycieczka na Koncert Chóru „Puellae Orantes”

28.09.2019 r. odbyła się wycieczka do Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach na Koncert Chóru „Puellae Orantes” PO POWROCIE Z MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU W TAJWANIE.

Jedyny koncert, podczas którego zostanie zaprezentowany w całości repertuar konkursowy, odbędzie się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, 28 września, o godz. 18.00.
Na przełomie lipca i sierpnia 2019 r. kameralny skład Dziewczęcego Chóru Katedralnego PUELLAE ORANTES uczestniczył w Taipei International Choral Competition, gdzie odniósł spektakularny sukces zdobywając dwa złota – w kategorii chórów młodzieżowych i uniwersyteckich oraz kategorii muzyki etnicznej, a także srebro w kategorii muzyki sakralnej. Ponadto chór otrzymał nagrodę specjalną za najlepiej wykonany utwór tajwański przez chór pochodzący spoza Tajwanu.
W konkursie wzięły udział chóry z Tajwanu, Chin, Południowej Korei, Makao, Filipin, Indonezji i Polski. Występy oceniało międzynarodowe jury. Dziewczęta śpiewały po polsku, włosku, angielsku, chińsku, tajwańsku i łacinie. Najbardziej entuzjastycznie przez publiczność odbierane były polskie utwory inspirowane folklorem, prezentowane w specjalnie na ten cel uszytych krakowskich strojach.