ROK 2019/2020

 

1/ Uczniowie szkoły klasy skrzypiec i wiolonczeli wzięli udział w Warsztatach Międzynarodowych  od 24-07 2019 do 2 08 2019 w Niedżwiedziu.Udział wzięli ;Z Zmuda,W Kęska ,K Rokosz ,J Guzik,A Rusin -wiolonczela ;E Smiech,J Janczyk,W Ampulska A Trzupek,D Kuchta M Trybus ,Mg Węgrzyn ,Z Staśko-skrzypce

2/2 Września godz 17/30 Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 rozpoczęlismy Triem trąbkowym  w składzie; Gabriela Florek ,Paweł Wożniak i naucz Arkadiusz Lipień -wykonali oni Fanfara- E Meyer i Water Lou J Cook,a po czym uczniowie spotkali się ze swoimi naucz w celu ustalenia zajęć z instr głównego i zapoznali sie Planem nauczania szkoły i programami nauczania instrumentu u  poszczególnych nauczycieli 

3/28.09 2019 wyjazd uczniów do EUROPEJSKIEGO CENTRUM MUZYKI  K Pendereckiego do LUSŁAWIC na Koncert chóru PUELLAE ORANTES pod batyta ks Władysława Pachoty wnaKoncert pojechało 50 uczniów wraz z nauczycielami .Wspaniałe wrażenia i usłyszelismy najwyższy poziom wykonywanej muzyki/chorały,oratoria,muzykę ludową polska jak tez obejrzeliśmy ich wystę py w Tajwanie .Niezapomniane to bedą dla nas wrażenia

4/9 X 2019 Uroczysty Koncert z okazji DEN -przygotowany został przez Samorząd szkolny/J Nowosielska,K Rząsa i M Trybus/ i Naucz P K Szwarnog i p P Nuzia..Wszyscy zebrani w Aulii Szkoły usłyszeli od uczniów Historie o Państwoej Władzy Oświatowej i jej historię powstania.Uczniowie składali Zyczenia nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.Była też częsc artystyczna w której wzieli ucdział ;Orkiestra Dziecięca -Muzyka z filmu Mary Popins;Orkiestra Mlodziezowa-wykonała HaydnRock,s;Duet fort -K Biedroń i A Kaptur Walc -,,Kwiat Ameryki,, H Herz;Trio fort ,,Półminutowy Walc,,D R Bellwod/Z Żmuda ,P Danel i K.Juszczak/;Marina DuoFlutes/Natalia Gawron i Maria Smorońska ,,Danny Boy,,;Chór młodzieżowy ,,Z pieśnią,,M Kotarbińskiego M.;kl II dz -taniec z szarfami;n Gawron -taniec węgierski,,W Popp akomp R Rosiek;Kwartet klarnetowy/A Sewiło,B Dziadon,A Sobczak,J Gaura/D Szostakowicz Walc nr 2;Oktet -/A Trzupek,E Puchała,A Górka,G Lupa,W Gebik,W Kęśka ,I Hojda,J Rusek/ Jesień A Vivaldi i Chór dzieciecy wykonał piosenkę 14 pażdziernika.Podczas Koncertu Wójt Gminy Tymbark dr P Ptaszek wręczył p K Jurowicz Medal Komisji Edukacji Narodowej ,,-najwyższe odznaczenie dla pedagogów List Gratulacyjny P K Jurowicz wręczyła Przewodnicząca Rady Gminy Tymbark p Stanisława Urbańska ,Dyr szkoły wręczyła listy Gratulacyjne , Dyplomy i Nagrody Dyrektora szkoły z okazji DEN.P Prezes Koła nr 99 I Wilczek Sowa wręczyła dyr szkoły Podziękowanie za dotychczasową pracę na rzecz szkoły i uczniów .Sala była wypełniona po brzegi.

.Po Koncercie Rada Rodziców zaprosiła nauczycieli i innych pracowników szkoły na poczęstunek.

Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie

5/17X 2019 Kraków ,,Regionalne warsztaty fletowe,,prowadzone przez prof Barbarę Świątek -Żelazny  dla uczniów i nauczycieli .Z naszej Szkoły 2 uczennice były na aktywnych wrsztatach yj Maria Smorońska i Karolina Trzópek oraz 2 nauczycielki P Oksana Maksymchuk i P Emilia Machnik

6/ Dnia 17 i 18 X Aula SPSM I st w Tymbarku ,,Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe ,,dla uczniów i nauczycieli prowadzone przez Argentyńskiego prof Pablo Hernan Cardozo który wykłada w konserwatorium ,,Alberto Ginastera ,,iMoron

o godz 16  w tym dniu również zaplanowany jest Koncert Gitarowy którego Repertuarze  usłyszeliśmy; Luna Tucumana,Luna de Arraba ,La Trampera, Zamba del viento,Adios Nonino ,Trinfual,Libertango ,Golondrinas Te vas Milonga El Mishi,Sur -tj tanga i walce Argentyny