ROK 2019/2020

 

1/ Uczniowie szkoły klasy skrzypiec i wiolonczeli wzięli udział w Warsztatach Międzynarodowych  od 24-07 2019 do 2 08 2019 w Niedżwiedziu.Udział wzięli ;Z Zmuda,W Kęska ,K Rokosz ,J Guzik,A Rusin -wiolonczela ;E Smiech,J Janczyk,W Ampulska A Trzupek,D Kuchta M Trybus ,Mg Węgrzyn ,Z Staśko-skrzypce

2/2 Września godz 17/30 Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020 rozpoczęlismy Triem trąbkowym  w składzie; Gabriela Florek ,Paweł Wożniak i naucz Arkadiusz Lipień -wykonali oni Fanfara- E Meyer i Water Lou J Cook,a po czym uczniowie spotkali się ze swoimi naucz w celu ustalenia zajęć z instr głównego i zapoznali sie Planem nauczania szkoły i programami nauczania instrumentu u  poszczególnych nauczycieli 

3/28.09 2019 wyjazd uczniów do EUROPEJSKIEGO CENTRUM MUZYKI  K Pendereckiego do LUSŁAWIC na Koncert chóru PUELLAE ORANTES pod batyta ks Władysława Pachoty wnaKoncert pojechało 50 uczniów wraz z nauczycielami .Wspaniałe wrażenia i usłyszelismy najwyższy poziom wykonywanej muzyki/chorały,oratoria,muzykę ludową polska jak tez obejrzeliśmy ich wystę py w Tajwanie .Niezapomniane to bedą dla nas wrażenia

4/9 X 2019 Uroczysty Koncert z okazji DEN -przygotowany został przez Samorząd szkolny/J Nowosielska,K Rząsa i M Trybus/ i Naucz P K Szwarnog i p P Nuzia..Wszyscy zebrani w Aulii Szkoły usłyszeli od uczniów Historie o Państwoej Władzy Oświatowej i jej historię powstania.Uczniowie składali Zyczenia nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi.Była też częsc artystyczna w której wzieli ucdział ;Orkiestra Dziecięca -Muzyka z filmu Mary Popins;Orkiestra Mlodziezowa-wykonała HaydnRock,s;Duet fort -K Biedroń i A Kaptur Walc -,,Kwiat Ameryki,, H Herz;Trio fort ,,Półminutowy Walc,,D R Bellwod/Z Żmuda ,P Danel i K.Juszczak/;Marina DuoFlutes/Natalia Gawron i Maria Smorońska ,,Danny Boy,,;Chór młodzieżowy ,,Z pieśnią,,M Kotarbińskiego M.;kl II dz -taniec z szarfami;n Gawron -taniec węgierski,,W Popp akomp R Rosiek;Kwartet klarnetowy/A Sewiło,B Dziadon,A Sobczak,J Gaura/D Szostakowicz Walc nr 2;Oktet -/A Trzupek,E Puchała,A Górka,G Lupa,W Gebik,W Kęśka ,I Hojda,J Rusek/ Jesień A Vivaldi i Chór dzieciecy wykonał piosenkę 14 pażdziernika.Podczas Koncertu Wójt Gminy Tymbark dr P Ptaszek wręczył p K Jurowicz Medal Komisji Edukacji Narodowej ,,-najwyższe odznaczenie dla pedagogów List Gratulacyjny P K Jurowicz wręczyła Przewodnicząca Rady Gminy Tymbark p Stanisława Urbańska ,Dyr szkoły wręczyła listy Gratulacyjne , Dyplomy i Nagrody Dyrektora szkoły z okazji DEN.P Prezes Koła nr 99 I Wilczek Sowa wręczyła dyr szkoły Podziękowanie za dotychczasową pracę na rzecz szkoły i uczniów .Sala była wypełniona po brzegi.

.Po Koncercie Rada Rodziców zaprosiła nauczycieli i innych pracowników szkoły na poczęstunek.

Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie

5/17X 2019 Kraków ,,Regionalne warsztaty fletowe,,prowadzone przez prof Barbarę Świątek -Żelazny  dla uczniów i nauczycieli .Z naszej Szkoły 2 uczennice były na aktywnych wrsztatach yj Maria Smorońska i Karolina Trzópek oraz 2 nauczycielki P Oksana Maksymchuk i P Emilia Machnik

6/ Dnia 17 i 18 X Aula SPSM I st w Tymbarku ,,Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe ,,dla uczniów i nauczycieli prowadzone przez Argentyńskiego prof Pablo Hernan Cardozo który wykłada w konserwatorium ,,Alberto Ginastera ,,iMoron

o godz 16  w tym dniu również zaplanowany jest Koncert Gitarowy którego Repertuarze  usłyszeliśmy; Luna Tucumana,Luna de Arraba ,La Trampera, Zamba del viento,Adios Nonino ,Trinfual,Libertango ,Golondrinas Te vas Milonga El Mishi,Sur -tj tanga i walce Argentyny Uczniowie szoły otrzymali Certyfikaty z warsztatów,jak również nauczyciele uczestniczący w nich.

7/V Ogolnopolskie Jesienne Spotkania Kameralne szk muz I i II st ,,Żywiec,, Kwartet ,,3+1 ,,w składzie Anna Trzupek, Gabriela Lupa, Ilona Hojda i Jan Rusek otrzymali I miejsce i tytuł ZŁOTY DYPLOM-zespół przyg H Waszkiewicz Rosiek dyplom podpisali; prof dr hab Roman Widaszek,prof dr hab  Stanisław Firlejdr Wojciech Kubica,dr MagdalenaJakubska-Szymiec  Gratulacje uczniom i wielkie podziękowania za pomoc RODZICOM uczniów

8/godz 11;11 Spiewanie Hymnu polskiego

9/9.XI 2019 Koncert z okazji 101 Rocznicy NIEPODLEGŁOSCI -Aula SPSM I st w Tymbarku g 14/30-Sygnał Wojska Polskiego wykonał 4 trąbkowy /G Florek,K,Florek,K Piaskowy i B Mysza Koncert poprowadzili ; Piotr Pasek, Arkadiusz Lipień;Dzien ten był również SLUBOWANIEM KLAS Idz i I md na ucznia SPSM I st w Tymbarku; Pasowanie dla uczniów odbyło się na Koncercie -uczniowie wypowiedzieli Tekst ślubowania,otrzymali pamiątkowe prezenty -które przygotował ZG STO w Warszawie , pasowanie na ucznia dokonała P dyr H Waszkiewicz-Rosiek/smyczkiem od kontrabasu/.poczym wszyscy odśpiewali Hymn Polski/4 zwrotki/po czym chóry ,zespołyinstrumentalne,grupa rutmiczna kl III/6 i soliści zaprezentowali swój program ,Koncert zakończyła Rota -wykonana na trąbce przez ucz kl I md  a po niej zaśpiewali wszyscy obecni na sali P Wójt Gminy Tymbark,wraz z Radnymi Gminy ,uczniowie ,rodzice, absolwenci którzy wraz ze swoimi rodzicami, również zaszczycili swoją obecnością. W koncert zaangażowali się naucz i pracownicy szkoły; R Rosiek M Płachta, J Miszke, O. Maksymchuk,P Nuzia ,K Jurowicz,H Waszkiewicz Rosiek, J Rosiek,P Janczy K Szwarnóg, KPiętoń P Zielińska ,K Sowa,D Dwornik ,S Czech, H Rolka i J Sułkowska. dziękujemy wszystkim słuchaczom i liczymy na obecnosc na Koncercie Noworocznym.

9/16 XI Kraków Tauron Arena godz 14;00  wyjazd 50 uczniów + 5 opiekunów /2 naucz M Płachta i A Lipień/ na DISNEY ON ICE ,,Moc jest w Tobie,,-opowieśc o niezależności i sile,w którą nigdy nie należy wątpić.O tym,by się nie baćmarzyći tylko realizować swoje pragnienia.Przepiękny spektakl na lodzie ,wszyscy byli zadowoleni po Rewii wrócili pod Szkołe gdzie na wszystkie dzieci czekali rodzice.dziękujemy RRodziców za pomoc w organizacji wyjazdu na to piękne widowisko.