Kwintet MODERATO 2018 – I miejsce i najlepszy zespół w Żarach!

7-9 grudnia 2018 roku odbył się XVII Festiwal Telemannowski i VI Polsko-Niemiecki Konkurs Smyczkowych i Fletowych Zespołów Kameralnych w Sali Widowiskowej ZDK „Luna” w Żarach gdzie zabrzmiała ponownie muzyka Georga Philippa Telemanna oraz wiele utworów kompozytorów różnych epok w  wykonaniu wybitnych kameralistów oraz uczniów szkół partnerskich PSM w Żarach, Musikschule, Dreiländereck i Konservatorium Magdeburg. XVII Festiwal Telemannowski był organizowany w ramach Programu Operacyjnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja”, Priorytet „Edukacja Artystyczna”.

Zespół w składzie Dominika Kuchta, Emilia Rząsa – skrzypce, Maria Piaskowy – altówka, Klaudia Sasuła – wiolonczela, Izabela Pajdzik – fortepian otrzymał:

I MIEJSCE
oraz
PUCHAR STAROSTY POWIATU ŻARSKIEGO DLA NAJLEPSZEGO ZESPOŁU !!

Gratulacje dla zespołu i ich opiekuna prof. Haliny Waszkiewicz-Rosiek