Wycieczka do fabryki ozdób

Dnia 29.09.2018 r. uczniowie Szkoły Muzycznej udali się na wycieczkę autokarową do Fabryki Bombek w Bęble k. Krakowa. Dzieci mogły obserwować długi proces produkcji ozdób choinkowych. Zobaczyły jak powstają bombki od samego początku. Podziwiając ogrom pracy włożony w tworzenie cudownych ozdób, w pierwszym etapie zapoznały się z procesem dmuchania w dmuchalni szkła. Uczniowie byli bardzo zaskoczeni, iż bombki robi się ze zwykłego, przezroczystego szkła, które pod wpływem nagrzewania stawało się miękkie i gotowe do nadmuchiwania zupełnie jak balonik. Szklana rurka zmieniała się  w bryłę odpowiedniego kształtu, np.: konika itp. Następnie zapoznali się z etapem srebrzenia, gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem udali się do najciekawszej sali – dekoratorni. Tu powstają prawdziwe dzieła. Wszystkie bombki malowane są w tradycyjny sposób, zachowując ręczny charakter wytwarzania. Praca ta wymaga niezwykłej precyzji, trudu i poświęcenia. Po wyjściu z dekoratorni wszystkie dzieci udały się na warsztaty plastyczne. Miały możliwość uczestniczenia w lekcji malowania bombek według własnego pomysłu. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało własną ozdobioną przez siebie bombkę.