Rok 2010/2011

typendyści Zarządu Głównego Społecznego Towarzystwa Oświatowego Warszawa: Anna Toporkiewicz, Anna Danel, Maria Róg, Elżbieta Mąkowska i Eliza Kordeczka – te osoby odniosły sukcesy w konkursach w roku  2009/2010 i we wrześniu Zarząd Główny STO przyznal im stypendia na bieżący rok szkolny, w kwocie 50 zl miesięcznie.

Zapraszamy rodziców, aby swój 1% przeznaczaly na STO Warszawa,  któremu podlega Stowarzyszenie prowadzące Szkołę – Zarząd Główny STO odsyła na konto naszego Stowarzyszenia cześć funduszy,  Nr KRS STO 0000012189

Zachęcam uczniów do brania udzialu w konkursach, życzę  świetnych wyników,  a następnie  będzie można otrzymać stypendium ( warunkiem są sukcesy w konkursach).

23 pazdziernik 2010 – Finał Ogólnopolskiego Konkursu Chopin Open Kraków Teatr Groteska -kwartet „Spotkanie”  Anna Danel,  Anna Toporkiewicz, Maria Róg, i Aleksandra Chowaniec zajęły

I miejsce i otrzymaly nagrodę specjalną za styl i prezentację sceniczną.

24-25 listopad 2010 – Miedzynarodowy Podkarpacki Konkurs Zespołów Kameralnych – udzial wzięły trzy zespoły,  1) Trio Liliput :  M.Majeran J.Sporek i M.Krzysztofiak,  2/ Trio Skrzypcowe:       A. Zapała ,S.Jarosz i M.Rusnak  3/ Kwintet Sonore:  A. Danel, Al.Chowaniec, A Toporkiewicz, El. Mąkowska i M. Róg. Kwintet Sonore  otrzymał  I Nagrodę i nagrodę specjalną za utwór Fr. Chopina,

25-26 listopada -Międzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych Toruń-Maria Róg i Elzbieta Mąkowska -Wyrożnienie

14 grudnia  2010 – Konkurs Instrumentalistów Kraków, udział wzięli: S. Jarosz,  B.Atlas,                    A.Toporkiewicz,  A Danel,  El.Mąkowska, M.Szczygiel, M. Majeran -otrzymał III nagrodę oraz  Magdalena Pajdzik, która otrzymala II nagrodę i nagrodę za najmłodszego uczestnika konkursu.

16 stycznia 2011  – Wielki Koncert Kolędowy uczniów Szkoły oraz  Samorządowego Przedszkola Tymbark -wszyscy się bawili, śpiewali kolędy i pastorałki,  a także mogli przy tym częstować się ciastem, owocami, kawą i herbatą.  Do zobaczenia za rok, dziekujemy Rodzicom i Gościom za przybycie. Zyczymy WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE w 2011 roku

W styczniu odbyly się Makroregionalne Przesłuchania Szkół  I stopnia klas instr smyczkowych, z naszej szkoly udzial wziely dwie uczennice: A Toporkiewicz skrzypce i S. Jarosz -altowka, obie otrzymaly po 20 pkt -gratulacje W styczniu odbyły się Makroregionalne Przesłuchania Uczniów klas fortepianów (Kraków) -wystapila El. Mąkowska uzyskujac 20 pkt.

Styczeń 2011- uczniowie naszej szkoly wzieli udzial w Ogolnopolskim Konkursie z jez angielskiego EDI. W konkursie lacznie wzięlo udzial 2775 uczniów z różnych szkół i stron Polski. Najwyzszy wynik wśród uczniów naszej szkoly uzyskala Anna Toporkiewicz-uzyskała 7 miejsce, otrzymala dyplom wyróżnienia , wyniki pozostalych uczniow to: Eliza Kordeczka -13 miejsce , Maria Róg 15 , Anna Danel 15, Aneta Grucel 17, Dominik Jarosik,Weronika Kuc , Beata Atlas 25,Joanna Czernek 27,Jakub Krzysztofiak31,Kinga Kordeczka 33 i Artur Kordeczka 43 miejsce

 

7-14 luty -Warsztaty Muzyczne w Szczawnicy-wzięli w nich udział uczniowie grajacy w zespołach smyczkowych z towarzyszeniem fortepianu ,b ez fortepianu ,zespoly instr detych drewnianych , duet fortepianowy  – wszyscy świetnie się bawili , ćwiczyli , korzystali z  basenu. Mieliśmy koncerty w Sanatorium Budowlani,  jak też w miejscu naszego zamieszkania. Na koncertach sluchalo nas wielu kuracjuszy .Wybierzemy sie tam ponownie

Makroregionalne Przesluchania Klas Wiolonczeli Rzeszów -wystapila Maria Róg otrzymala 20 pkt-gratulacje

Makroregionalne Przesluchania Uczniów Klas Instrumentów Dętych -Nowy Targ.  Szkołę reprezentowala Marcelina Lach (flet) otrzymujac 20 pkt

18-19 03 2011 IX SOCHACZEWSKIE SPOTKANIA KAMERALNE SZKOL I ST -III miejsce otrzymal KWINTET SONORE w starszej grupie w skladzie A Danel,  A Toporkiewicz,  Al Chowaniec,  M. Róg i El Makowska

Marzec 2011 – Szkola nasza otrzymala prestiżowy Tytul ,,Szkola Odkrywcow Talentow” , a STO Koło nr 99 tytuł „Miejsce Odkrywania Talentow” nadanego przez Ministra Edukacji Narodowej Panią  Katarzyny Hall.

26 marca z tej okazji odbył się UROCZYSTY KONCERT i WMONTOWANO TABLICE NA BUDYNKU bylego Domu Kultury, w którym obecnie mieści się szkola muzyczna.

26-03-201 -1I Miedzynarodowy Konkurs Duetów Fortepianowych -Ełk  uczniowie naszej szkoly -Eliza Kordeczka i Mateusz Żurek otrzymali II nagrodę. Specjalne podziekowanie otrzymal p Robert Rosiek za przygotowanie uczniów.

5-6-04 2011 Dobczyce- I Ogólnopolski Konkurs Gitary ,,Mlodzi czarodzieje Gitary” -Beata ATLAS  – wyróżnienie.

09 04 2011-XIII -Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych im Gr. Bacewicz (bez fortepianu)  -wyróżnienie otrzymal Zespół ,,SAM” : Marzena Rusnak, Aneta Zapała i Sabina Jarosz- Łódź

09-04-2011 KRASICZYN -V Ogolnopolski Konkurs Interpretacji Muzycznych pod przewodnictwem prof. Wandy Wilkomirskiej zamieszkalej obecnie w Australii , gdzie jest prof w Sydney -w Konkursie tym uczestniczyla Anna Toporkiewicz, ktora zakwalifikowala sie do II etapu -szczegolne podziekowanie przypadlo H Waszkiewicz-Rosiek nauczuczycielowi i akompaniatorowi p R Rosiek

13-16-04 2011 Wieliczka Konkurs Vivaldi 333-uczestnikami byli Emilia Rząsa ,Aleksandra Chowaniec i Michal Majeran -do II etapu zakwalifikowala sie Al Chowaniec specjalne wyroznienie otrzymal Robert Rosiek za akompaniament

13-05 2011Dolny Kubin -Slowacja -Miedzynarodowy Konkurs Zespołów Kameralnych (bez fortepianu)  i Solistow-skrzypce  ,,TALENTS FOR EUROPE”-wystawilismy Trio Skrzypcowe ,,SAM, i uczennicę  klasy skrzypiec Anne Danel -solo,  zarówno solistka,  jak i zespol otrzymaly -wyróżnienia

14-05 2011 IV Ogolnopolski Konkurs Duetów Smyczkowych, Kętrzyn wystawilismy duet Aleksanda  Chowanieci oraz Anna Toporkiewicz,  duet otrzymal II NAGRODĘ

14-05 2011 XI -Miedzynarodowy Konkurs im J Zarebskiego -Warszawa-Izabelin wśród wyróżnionych znalazł się duet fortepianowy Eliza KORDECZKA i Mateusz Żurek

15-18-05 2011 Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Gitarowy, Kielce – udział wzięła Beata  Atlas

18-19 05 2011 LEŻAJSK -IV Dzieciecy Ogólnopolski Festiwal i Konkurs Muzyki Dawnej  w konkursie tym wzielo udzial 52 uczniów,  z tego wystawilismy Chor ,,Mezzoforte”, wyróżnienie Zespół Muzyki Dawnej ,,Cynar”.  Wyróżnienie w skladzie Klaudia Kowalska – śpiew ,Marcelina Lach – flet prosty, Anna Zapala -gitara, Artur Kordeczka -gitara, Michal Majeran i Jakub Sporek -instr .perkusyjne.Trio Skrzypcowe „Sam” – wyróżnienie M Rusnak, A Zapala, i S. Jarosz ..Dyplomy uczestnictwa” otrzymaly ,,Zespol Quatro -4 wiolonczele-W Jania ,N Supernak,M .Sulkowska i S Kuchta.

I miejsce otrzymal Kwintet ,,Sonore” w składzie: A Danel, A Toporkiewicz ,Al Chowaniec , M.Róg i El, Makowska Wsrod solistow I miejsce otrzymala M Rog -wiolonczela i II miejsce Al Chowaniec -Skrzypce Fantastycznie spedzilismy czas -obejrzelismy Sanktuarium  gdzie uczestniczylismy czynnie grajac i spiewajac na Mszy sw m.in za nasza szkole,bylismy tez w Muzeum historycznym i Muzeum Zabawek .Byly to udane 2 dni naszego pobytu -noclegi i wyzywienie mielismy w Domu Pielgrzyma w Lezajsku .

01 06 2011 Konkurs z jez angielskiego ALBUS -Dyplom Laureata  otrzymala  Anna Danel zas Dyplom wyroznienia Eliza Kordeczka w grupie 643 uczestnikow ,zas w grupie 1989 uczes kl 4  Beata Atlas -10 ,Joanna Czernek 17,Artur Kordeczka 21 i Kinga Kordeczka 29  w kl 6 bylo 1930 uczestnikow nasi ucz tj A Toporkiewicz zajela 17 miejsce a Al Chowaniec 19  .wsrod uczniow kl gimnazjum -gdzie bylo 643 uczestnikow D Jarosik 22 ,Weronika Kuc 28,Aneta Grucel 29 i J  Krzysztofiak 39 -to wspanialy wynik Gratulujemy|||| Szczegolne Podziekowania skladamy p mgr A Kedron ,ktora wklada tyle serca w naszych uczniow ,DZIEKUJEMY

08-06-2011-Test z Ksztalcenia Sluchu dla uczniow konczacych szkole przeprowadzony przez Wizyatora CEA Krakow

11-06 2011 Przglad i Konkurs Ognisk Muzycznych Mlode Talenty .regionu bylego woj sadeckiego -udzial wzielo 3 ucz naszego ogniska j P Pajdzik -akordeon,B Krzysztofiak-skrzypce i K Kuczaj -instr elektroniczne -Basia i Krystian otrzymali z rak Starosty Limanowskiego jana Puchaly -wyroznienia Basia i pawel w r szk 2011/2012 beda uczniami szk muz w Tymbarku zas K kuczaj ukonczyl Ognisko Muzyczne -przeglad odbyl sie w Limanowej/co roku Sadeckie Towarzystwo Muzyczne wybiera inne ognisko naszego regionu do zorganizowania takich Przesluchan.

10-12 06 2011 3 nasze uczennice dostaly sie do Ogolnopolskiego Konkursu im W Lutoslawskiego Warszawa i wszystkie 3 tj El Kordeczka ,El  Makowska i Al Chowaniec otrzymaly -wyroznienia oprocz pobytu i wyzywienia  zagwarantowanego przez organizatorow konkursu tj Polska Rade Muzyczna  w Hotelu MDM i METROPOL uczennice oprocz dyplomow ,prezentow  zwiedzily MULTIMEDIALNE MUZEUM FR CHOPINA  w Warszawie a takze zostaly zaproszone i przyjete w prywatnym domu W Lutoslawskiego przez rodzine BOGUSLAWSKICH .To bylo wspaniale przezycie i zpewnoscia na dlugo zostanie w pamieci uczennic . Szkola otrzymala specjalne podziekowanieponiewaz do finalu zakwalifikowalo sie w szk i st z calej Polski 7 ucz a z tego az 3 z SSM w Tymbarku zas w gr II 4 osoby z calej Polski

w br r szk 9 uczniow ukonczylo SSM w Tymbarku z czego do PSMII st w KRAKOWIE dostaly sie Wioletta Jania -wiolonczela i Dominik  Jarosik -klarnet ,do PSM II st im M Karlowicza Krakow dostala sie Dominika Szczygiel -flet, do PSM II st dostala sie Klaudia Kowalska -na wydzial wokalno-aktorski zas Aneta Grucel do kl wiolonczeli do PSM II st w Nowym Targu dostal sie Michal Jania -klarnet

W r szk 2010/2011 dalismy 12 koncertow w szkole i poza szkola 12audycji  muzycznych ,bylismy na 3 wycieczkach tj wOperze krakow,w Muzem pod Plyta Krakow,zwiedzilismy tez Muzeum Farmacji Krakow ,bylismy na Wawelu ,bylismy w nagrode od MEN za TYLUL ,,SZKOLA ODKRYWCOW TALENTOW ,, w CENTRUM NAUKI KOPERNIK w WARSZAWIE .

Oprocz uczniow ktorzy brali czynny udzial we wszystkich formach prezentacji -to nauczyciele takze udzielali sie spolecznie  Dyr H Waszkiewicz-Rosiek byla Przew Jury Powiatowego przgladu Koled i Pastoralek  zas Czlonkiem komisji w Przegladzie Gminy Tymbark ,,Talenty wokalne ,,-p Mgr Monika Plachta

dobrze o nas pisala prasa ,mowiono onas w TV Internetowej ,pisano tez na forum stron internetowych gminy Tymbark ,Powiatu Limanowskiego jak tez na Limanowa,in

szkola nasza moze poszczycic sie tez Stypendystka Krajowego Funduszu dla dzieci szczegolnie uzdolnionych w Warszawie jest nia MARIA ROG -wiolonczela

w kwetniu szkola otrzymala nowy numer telefonu -co jest wielkim osiagnieciem bo 20 lat nie mielismy wlasnedo telefonu ,tylko korzystalismy z uprzejmosci Zakladow Tymbark za co im szczegolnie DZIEKUJEMY z tego powodu ze mamy wlasna linie mamy tez dostep do internetu co w dobie XXI wieku jest rzecza niezmiernie wazna

W dniu zakonczenia roku szkolnego otrzymalismy wiadomosc od W Skwirowskiego ze 4 zespoly z naszej szkoly zakwalifikowaly sie do programu ,,Przebojowy Muzyk ,w Warszawie  co bardzo nas ucieszylo i mamy nowe wyzwanie do pracy sa to Kwintet ,,Sonore,, ,Zespol Muzyki Dawnej,,CYNAR,, TRIO FORT ,,Liliput..i Kurczeta -lacznie 21 uczniow To wielki zaszczyt dla szkoly i srodowiska ze tak duza liczbe ucznioe zauwazono i zaproszono do programu do walki na glosy publicznosci i jurorow w programie teraz dla szkol muzycznych Do zobaczenia 14-15 -10 2011 w Warszawie kibicujcie za nami ,wysylajcie sms-y

Uczniowie naszej szkoly pojada tez na kursy instrumentalne ,do klas mistrzowskich m in do Lancuta 12 ucz ,do Janowca 1 , do Warszawy 2 i do Rzeszowa 1- BRAVO do leniwych natchnienie nie przychodzi .Praca czyni MISTRZA